Projekty

 

Festival Setkání

 

V roce 2020 se uskutečnil festival Setkání už po čtvrté. Vzhledem k pandemii koronaviru (COVID-19) se musela forma festivalu změnit. Nemohli jsme se s ostatními školami setkat na živo, a proto jsme zvolili-li pro setkáni s ostatními školami jiny způsob setkání. Tak jako většina jsme zvolili online cestu. Protože zpřetrhat vazby mezi školami, jen kvůli pandemii, nám přišla škoda.

Doufáme, že se příští rok už uskuteční festival v takové formě, kterou známe z předchozích let.

 

Pátý ročník festivalu malých scénických forem Setkání pro žáky praktických škol jednoletých a dvouletých se konal 4.listopadu 2021 v Dělnickém domě v Brně- Líšni. Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci se akce konala bez přístupu veřejnosti a v omezeném počtu účinkujících. Do pátého ročníku festivalu se přihlásilo šest praktických škol, ale bohužel jenom tři se samotné akce zúčastnili. Své umělecké schopnosti na festivalu prezentovali: praktická škola Znojmo, praktická škola Lipník nad Bečvou a domácí praktická škola Ibsenka, Brno. V odborné porotě zasedli PaedDr.

 

Dne 12. října se sešli členové hodnotící komise výtvarné soutěže Malujeme bez hranic, aby zhodnotili a vybrali nejhezčí obrázky na téma – Kouzlo lesa. Do letošního devátého ročníku poslalo obrázky 14 škol z jihomoravského kraje, 3 podporované školy CMP a také zahraniční partnerské školy.